Wybierz ród dla siebie.

Znadplanszy jest serwisem o współtworzeniu. Ludzie piszą tu z indywidualnej chęci tworzenia, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju naszego hobby sensu largo. Każdy dokłada kamyczek do wspólnego ogródka, według własnych zdolności i talentów – jedni piszą, inni robią zdjęcia, jeszcze inni nagrywają audio czy video. Liczba aktywnych autorów, wielość tekstów i komentarzy przekonują, że lubimy współtworzyć te nasze planszówki.

Ja też.

Dlatego mam coś dla Was. Na naszym profilu na Facebooku zaczeliśmy właśnie zabawę, w której możecie wskazać ród magnacki, wraz z powiązanym z nim kolorem gracza, którym chcielibyście zagrać w sequelu Bożego Igrzyska. Cztery rody już znamy, trzymając się kanonu pierwszej gry w serii, ale piąty oddajemy do Waszej dyspozycji.

Niestety herby naszej Diablosowej ekipy się do tego nie nadają, bo ani Ślepowron (Waldka), ani Mogiła (Jaro), nie dochrapały się pozycji magnackiej. A moje nazwisko to już w ogóle pełna zagranica, Francja albo Szwecja (ciekawe tylko, z którego najazdu). 😉

Tak się będą prezentowały herby znanych już czterech magnackich rodów. Piąty wybierzecie Wy, a my go narysujemy i dodamy do gry. 🙂

leporasa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Chyba będzie ciężko, próżno w polskiej heraldyce zielonego szukać. Z czarnym też będzie problem, przynajmniej w magnaterii. Powodzenia 🙂

 • Kejben .

  Ja bym wybrał Lubomirskich tylko kolor biały zamienił na szary (takie drobne oszustwo choć z opisu wynika że to jest szary 🙂 )
  Albo opcja druga Sobiescy z herbem Janina (środek różowy ewentualnie kolor fioletowy lub jakiś brąz ale to w sumie znowu przekłamanie…)
  ale tak ogólnie to powodzenia bo te wszystkie herby magnaterii są albo białe, albo czerwone albo niebieskie albo zółte 😛 a wątpliwe by miał się pojawić bliżej nieznany ród z herbem odpowiedniego koloru.

 • Przemek Wolny

  Michał, tutaj nie ma co się zastanawiać. By było zgodnie z kodem heraldycznym pozostały nam kolory czarny, zielony i purpurowy. Herbów z tłem czarnym lub zielonym jest w polskiej heraldyce mało (sam to wiesz) więc pozostaje, jak to napisał Kejben Sobieski z Janiną. I nie różowy ale purpurowy (bliżej amarantowego – madżenty z drukarki niż fioletowego – śliwkowego). Wtedy masz różne kolorki i czytelny klucz.

  można też trochę pooszukiwać i dać na przykład Lubomirskich (Szreniawa) w tle bordowym … albo dać drugi herb z białym tłem gdzie jeden by reprezentował kolor czarny (obecne trzy trąby) a drugi właśnie biały (np Ciołek Poniatowskich)

  można ale po co skoro Janina Sobieskich bez kombinowania (chyba że purpurowe drewno będzie droższe 😉 )

 • MatioK

  Wybieram Lannisterów … Oh, wait! …

 • Pingback: GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #294 - Board Times - gry planszowe to nasza pasja()

 • Pingback: GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #294 - Board Times - gry planszowe to nasza pasja()